TRX TRÉNING

TRXTréning

TRX predstavuje všestranné cvičenie, s ktorým sa môžete stretnúť vo fitness centrách. Na prvý pohľad si možno nebudete vedieť cvičenie na TRX príliš dobre predstaviť. Môže sa Vám zdať, že cvičenie na ňom je ľahší tréning, pri ktorom sa len pomaly ponaťahujete a trochu si precvičíte svaly. Ale opak je pravdou a prvé zdanie môže klamať. Len dvadsať minút tréningu Vám stačí na to, aby ste stihli precítiť každý sval vo vašom tele. Vďaka nemu si môžete vytvoriť veľmi efektívnu tréningovú jednotku, ktorá do činnosti zapája maximálne množstvo svalových skupín. Môže ísť čisto o posilňovací tréning, ale vytvoríte na ňom aj kvalitný kondičný tréning.

Výhody TRX

  • batéria stoviek cvičení pre rôzne tréningové ciele
  • vyžitím jedného náčinia sa vo veľmi krátkej dobe precvičí celé telo
  • skladnosť a priestorová nenáročnosť
  • TRX pomáha zlepšovať – kondíciu, rovnováhu, mobilitu chrbtice, svalovú silu, stabilitu, hybnosť kĺbov, flexibilitu, výkon
  • pri každom cviku dochádza k intenzívnemu zapojeniu hlbokého stabilizačného svalového systému.
  • cvičenie na TRX spĺňa všetky požiadavky kvalitného funkčného tréningu zameraného na zlepšenie telesnej motoriky, zefektívnenie vlastnej mobility, posilnenie stereotypu správneho držania tela, a posilnenie prevencie proti zraneniam.
  • cvičenie prebieha vo všetkých 3 základných rovinách pohybu, čo klasické cvičenia na fitness strojoch neumožňuje. Tým je dosiahnutá komplexnosť na zlepšenie telesnej motoriky.

zdroj: sportujeme.sk

máj 2024
Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

PILATES

PONDELOK, PIATOK

Tabata: UTOROK, sobota

TRX: Piatok

Senior 60+: Streda

Kruhový tréning: Pondelok, Streda,štvrtok

Power joga: Streda, Nedeľa

Pilates: Pondelok, Piatok